Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi

Paylaş:

Ağız cerrahisi, diş ve yüz bölgelerinde oluşan karmaşık tıbbi durumların teşhis ve tedavisini amaçlayan çeşitli cerrahi prosedürleri içerir. Bu prosedürler, hassas ağız ve çene durumlarıyla başa çıkma konusunda kapsamlı eğitim ve uzmanlığa sahip yetenekli ağız cerrahları tarafından gerçekleştirilir. Dünya genelinde milyonlarca insan çürük oluşumu, genel aşınma, yaralanma veya diş eti hastalığı nedeniyle diş kaybıyla karşı karşıya kalmaktadır. Önceki yıllarda, bir veya daha fazla eksik dişi olan kişilere çıkarılabilir kısmi veya tam protez veya yandaki dişlere dayalı bir diş köprüsü ile tedavi uygulanırdı. Eksik dişler, özellikle doğal gülüş hattı boyunca görünen ön dişleri eksik olan bireylerde estetik sorunlara neden olabilir. Arka dişleri eksik olanlar ise boşluklar görünmediği veya bu bölgeler hasta için herhangi bir sorun yaratmadığı için veya bütçe gibi diğer nedenlerden dolayı tedaviyi göz ardı etme eğiliminde olabilirler. Ancak zamanla, eksik diş bölgesindeki boş alan ağız ekleminde meydana gelen çıtlama gibi seslerin oluşma riskini artırır. Ayrıca, yanındaki dişlerin kayması ve yana yatması kemik kaybına, diş eti hastalığına, çürüğe ve sonunda da diş kaybına yol açabilir. 

Diş tedavisi alanındaki ilerlemeler sayesinde, diş implant tedavisi, 13 yıllık bir süre içinde %94,0’ın üzerinde bir yüksek sağkalım oranına sahip olduğu için eksik dişler söz konusu olduğunda en başarılı tedavi yöntemi olarak kabul edilir. Diş implantları, çene kemiği titanyum implantla entegre olduğunda, implant kron için güçlü bir temel sağlayan ve doğal diş gibi görünen, hissedilen ve işlev gören sağlam ve uzun ömürlü bir tedavi olarak kabul edilir. 

TEK İMPLANT DESTEKLİ KRON TEDAVİSİ 

Tek implantlı Kron restorasyonları, en doğal dişi anımsatan restorasyon çeşididir. Tek diş implantı seçmenin temel avantajı, komşu dişlere hiçbir etkisi olmamasıdır, böylece komşu dişlerin sağlığı korunur. İmplant, doğal diş ve kökün yerine geçer, diş etleri altındaki kemiğin daha iyi korunmasına olanak tanır. Ayrıca, implant destekli diş kronu, komşu dişlerle uyumlu olacak şekilde hazırlanır ve renklendirilir. Tek diş implantı, çevresindeki dişleri tehlikeye atmadan dişi değiştirmenin ideal ve uzun vadeli bir çözümüdür.

Ağız cerrahisi gerektiren diğer tedaviler: 

Diş Çekimleri: Rutin diş çekimlerine ek olarak hasar görmüş dişlerin sebep olduğu daha karmaşık vakalar için de diş çekimi yapılabilir. Bu prosedürlerin ağız sağlığını korumadaki önemini öğrenin. 

Ağız Patolojisi: Kistler, tümörler ve lezyonlar gibi ağız hastalıklarını teşhis eder ve tedavi eder. Erken teşhis ve müdahalenin ağız sağlığını teşvik etmedeki rolünü anlayın. 

Yirmilik Diş Çekimi: Sıkça yapılan bir prosedürdür ve sıkışma, ağrı ve yamuk durma gibi komplikasyonları önlemeye yardımcı olur. 

Protez Öncesi Cerrahi Uygulamalar: Protez veya implant gibi dental protezlerin başarılı bir şekilde yerleştirilmesi için ağız ortamını hazırlar. 

Rezervasyon yap

Rezervasyon formunu doldurup bize gönderin, ekibimiz en kısa süre içerisinde sizinle iletişime geçsin.

Paylaş: