Gülüşünüzü Tekrardan Canlandırıyoruz

Hayalinizdeki gülümsemeyi sunmanın peşinde olan ekibimiz, ileri teknolojiyi; Restoratif, Cerrahi ve Estetik Diş Bakımı alanlarındaki çalışmalarıyla tanınmış, son derece yetenekli diş uzmanlarından oluşan bir ekip ile harmanlıyor. Antalya’nın büyüleyici güzelliğini sizinle de paylaşmak isteyen kliniğimiz, şehir içinde merkezi ve erişilebilir bir konuma sahip olup, randevularınıza gidiş-dönüşte kusursuz bir ulaşım sağlıyor. Kliniğimize ilk adımınızı attığınızda, siz konforun ve modernliğin insana huzur ve mutluluk veren ahengi ile karşılaşacakken; biz sizi kesin ve en hızlı sonuçlarıileri teknoloji ekipmanlarımız ve işinde usta ekibimizle bekliyor olacağız.

Ekibimiz

Türkiye’nin Diş Hekimliği bölümünde en başarılı üniversitelerinden mezun olan uzman doktorlarımız ile tedavilerinizi gerçekleştiriyoruz.

Galeri

Doğrudan Diş Hekimi Profesörüyle hızlı ve kolay, çevrimiçi danışmanlığın keyfini çıkarın.

Sıkça Sorulan Sorular

Bilinen yaygın düşüncenin aksine diş taşlarını temizletmenin dişlere hiçbir zararı yoktur. Aksine diş taşları temizlenmediği takdirde, diş eti çekilmesi ve kemik kaybından başlayıp diş kaybına kadar giden bir süreçle karşılaşılmaktadır.

Diş etlerinin kanamasının birinci nedeni diş taşları ve plak birikimidir. Bazı sistemik kullanılan ilaçlar, bazı hastalıklar veya hamilelik gibi durumlarda da kanama olabilmektedir.

Çocuklarda ilk süt diş sürmesi 6. ayda başlayıp yaklaşık 26. ayda sonlanmaktadır. Bu süt dişlerinin ilk kontrolü yaklaşık olarak 30. ayda yani 2.5-3 yaş civarında yapılmalıdır.

Lamina tedavilerinde dişlerin sadece ön yüzlerinden bir miktar aşındırma yapılır. Yan kenarlarına ve arkalarına dokunulmadığı için dişler en az aşındırma ile bazense hiç aşındırma yapılamadan tedavi edilir.

Zirkonyum son derece dayanıklı olan, beyaz renkte estetik materyaldir. Dişeti uyumu çok iyi olduğu için dişetlerinde renklenme ve enflamasyona sebep olmaz. Porselen kronlarda altyapı olarak kullanılabilir. Bazı durumlarda monolitik yani tek parça şeklinde sadece zirkonyumdan yapılan kronlarda kullanılır. Bu monolitik restorasyonlar özellikle çiğneme kuvvetinin fazla olduğu ve yeterli mesafesi olmayan hastalarda tercih edilir.

İmplantlar, kaybedilen dişlerin yerine yerleştirilen, titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridirler ve lokal anestezi altında çok kısa süren bir operasyonla çene kemiğine yerleştirilirler. Bu yapay diş kökü üzerine yapılacak çeşitli tip sabit yada hareketli protez sayesinde ideal estetik, sağlık ve fonksiyon kriterlerine ulaşılmaya çalışılır.

-Şeffaf plakların metal tellere göre en avantajlı kısmı estetik olmalarıdır. Ayrıca yeme-içme kısıtlaması yoktur ve fırçalaması daha kolay yapılmaktadır. Metal tellerin avantajı ise takıp çıkarılabilir olmadıkları için hastaya daha az sorumluluk yüklemektedir.

Ağız kokusunun genellikle tek bir nedeni bulunmamakla birlikte en önemli nedeni ağız hijyeni eksikliğidir. Günlük fırçalamaya ek olarak diş ipi kullanımı ağız kokusunun azaltılmasına yardımcı olur. Bunun yanında gasstrit,ülser gibi mide problemleri ve susuzluk gibi nedenlerde ağız kokusuna neden olabilmektedir.

Randevunuzu Hemen Oluşturun

Ekibimiz, Kozmetik Diş Hekimliği ve Ağız Cerrahisindeki uzmanlıklarıyla geniş çapta tanınan son derece saygın profesyonellerden oluşmaktadır. 45 yılı aşkın dikkate değer bir kolektif deneyimle, kendi alanlarında mükemmelliği yakalamışlardır.